In Sink Erator Evolution 100 / EVO 100

evo100_insinkeratorIN SINK ERATOR to pierwsza i największa firma na świecie, produkująca rozdrabniacze odpadków organicznych, działająca już od 1936 roku. Młynki tej firmy to niezawodne, długoletnie użytkowane elementy rozdrabniające ze stali szlachetnej oraz bezobsługowy, indukcyjny motor elektryczny przystosowany do ciężkich warunków pracy. Młynki tej firmy niezwykle łatwo się instaluje, łatwo usuwa się też okazjonalne blokady, a duża komora rozdrabniacza zapewnia dużą wydajność.

Młynek Evolution 100 / EVO 100 firmy In Sink Erator w zupełności wystarczający do bezawaryjnej pracy w naszej kuchni przez wiele lat. Elementy rozdrabniające, tarcze i komora ze stali nierdzewnej. Nie wymaga żadnej konserwacji, ani przeglądów technicznych. Niezawodny w działaniu przez wiele lat. Jest niezbędnym wyposażeniem każdej nowoczesnej kuchni. Można go zainstalować w każdym zlewozmywaku z odpływem 3,5 cala (90 mm). Wlot kanalizacji powinien znajdować się minimum 5 cm poniżej otworu wylotowego z rozdrabniacza.

Młynek usuwa wszystkie odpadki organiczne, które powstały w naszej kuchni np: warzywa, obierki ziemniaków, kości kurczaków, drobne kości ssaków, kawałki ryb, skorupki jajka, wyciśnięte cytryny, lub inne owoce, łupiny orzechów, pestki owoców, fusy po kawie, herbacie oraz wszystkie pozostałości po posiłkach.

Nie wolno wrzucać do młynka: sznurków, folii, materiałów (materiałów tym także warzyw) włóknistych, metalowych i szklanych. Nie wolno wlewać gorących tłuszczów prosto z patelni, nie używać wody bardziej gorącej niż wytrzymują ludzkie ręce.

Usuwanie odpadków przez młynek, jest bardzo proste. Pięć prostych kroków w zupełności wystarczy:
– odkręć kran z zimną wodą.
– włącz młynek.
– wrzuć do komory zlewozmywaka odpadki.
– poczekaj, aż młynek zmieli wrzucone odpadki (to tylko chwila). Rozdrobnione resztki zostaną wypłukane strumieniem bieżącej wody.
– wyłącz młynek, a następnie zakręć kran.

Młynek do rozdrabniania odpadów ułatwia wiele czynności domowych. Przygotowanie potraw jest znacznie łatwiejsze, gdyż wszystkie odpadki organiczne zamiast do kosza możesz wrzucić do zlewozmywaka. To bardzo poprawia higienę kuchni. Odpadki wrzucone do zlewozmywaka wraz ze strumieniem wody, dostają się do komory rozdrabniania. Dno komory stanowi wirującą tarcza z dwoma zamocowanymi na niej luźno wirującymi kułakami, które rozbijają odpadki na drobniutkie cząsteczki. Siła odśrodkowa wywołana wirującą tarczą z kułakami, wyrzuca rozdrobnione cząsteczki odpadków na koronkową, nieruchomą ściankę tulei komory rozdrabniania, powodując dalsze ich rozdrabnianie. Noże, ani inne krawędzie tnące nie są stosowane w rozdrabniaczach. Mikrocząsteczki odpadków w strumieniu wody z komory rozdrabniania przez połączenie rurowe spływają do kanalizacji, udrażniając przy okazji rury odpływowe (koniec zapychania się zlewu).

Zaletami rozdrabniacza do odpadków jest:
– skrócenie czas pracy,
– redukcje zapachów kuchennych,
– likwidację nieczystości, które są pokarmem dla insektów i gryzoni,
– prostota użycia,
– niezawodność w działaniu,
– energooszczędność.

Młynek możesz uruchomić za pomocą włącznika elektrycznego pod zlewozmywakiem. W modelu wbudowany jest już włącznik pneumatyczny, który jest montowany na blacie kuchennym. Dzięki niemu możesz uruchamiać młynek nawet mokra ręką. Możesz też dokupić specjalny pilot, który uruchamia młynek. Podczas instalacji należy zaopatrzyć się w zwykły wyłącznik elektryczny (np. hermetyczny) i zainstalować w szafce zlewozmywaka. Jest to najtańszy i najbardziej niezawodny sposób montażu, stosowny na całym świecie. Model Evolution 100 / EVO 100 wyposażony jest w auto-rewers, obroty prawo-lewo wpływają na bezawaryjną pracę młynka.

Wszystkie części młynka wykonane są z wysokogatunkowej stali nierdzewnej lub są odpowiednio galwanizowane. Pozostałe elementy wykonane są materiałów o specjalnej trwałości. Najnowsze osiągnięcia techniczne i technologiczne zastosowane w rozdrabniaczach, zapewniają wieloletnią bezawaryjną i bezobsługową eksploatację.

Model EVO 100 posiada:
– górny koniec dzwonu młynka wykonany ze stali nierdzewnej,
– pierścień rozdrabniającą ze stali nierdzewnej,
– kułaki obrotowe ze stali nierdzewnej, obracające się 360°,
– tarcze rozdrabniającą wykonaną ze stali szlachetnej,
– dwustopniowe rozdrabnianie,
– komorę mielenia wykonana całkowicie ze stali nierdzewnej,
– samo smarujące się dolne i górne łożyska ślizgowe,
– 0,70 konny silnik indukcyjny przystosowany do pracy w trudnych warunkach.

Model Evolution 100 jest zastosowana „cicha technologia” tłumi dźwięk 40% bardziej efektywnie niż w modelu M45.

W standardzie młynek posiada:
– zestaw Quick-Lock™ do szybkiego i łatwego montażu,
– jednoczęściowa zatyczka do zlewu ze stali nierdzewnej,
– polerowany kołnierz mocujący,
– klucz do odblokowywania rozdrabniacza w przypadku zakleszczenia się,
– wbudowany włącznik pneumatyczny nowej generacji.

Za dodatkową opłatą możesz zakupić pilot do młynka.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem lub bardziej szczegółowym opisem wraz z parametrami technicznymi zajrzyj na www.aglos.pl/młynek_model_evolution_100