In Sink Erator – historia

John Hammes - właściciel

John Hammes

To był rok 1927.
Wtedy to pewien architekt (John W. Hammes) postanowił uprościć żonie życie.
A wszystko zaczęło się od tego, że zobaczył, jak żona sprząta odpadki po obiedzie. Wtedy zadał sobie pytanie – dlaczego nie można ich wcześniej zmielić i wyrzucać od razu poprzez zlewozmywak do kanalizacji?

Dopiero po 8 latach John Hammes opatentował swój wynalazek USA nr 2.012.686. Był to rok 1935.

W 1938 roku John wraz z dwoma synami zakłada firmę InSinkErator. W pierwszym roku działalności produkuje i sprzedaje 52 sztuki rozdrabniaczy

W czasie wojny produkcja drastycznie maleje. Większość elementów (szczególnie silników) potrzebnych do produkcji młynka była trudna do zdobycia, gdyż wszystko było potrzebne w przemyśle zbrojeniowym.
Jednak nawet w tych latach młynki były sprzedawane bezpośrednio poprzez instalatorów kanalizacji i tym firma ISE wyróżniała się spośród rosnącej konkurencji..

1-model-iseZa to lata 50 to było to. Zwiększa się powierzchnia hali produkcyjnej, produkcja także rośnie, reklamy w radio, prasie i coraz popularniejszej telewizji. Wtedy też rusza produkcja modelu 77 z 5-letnią gwarancją, a także młynków specjalistycznych do restauracji i szpitali. W 1952 roku w kraj ruszają różowe (tak, tak – różowe) Pontiac’ki, które są wizytówką sprzedawców rozdrabniaczy ISE.

Lata 60 obfitują w ulepszenia młynków . W 1966  InSinkErator wymyślił „Quick Lock” co znacznie ułatwiło pracę montażystom i hydraulikom. Fabryka staje się w ciągu 2 lat 3 razy większa, bo tak zwiększa się zapotrzebowanie na młynki. Firma rusza na podbój rynków zagranicznych.  Dzięki zakupieniu fabryki i marki InSinkErator w 1968 roku przez Emerson Electric Co, ISE zdobyło solidną bazę do dalszego rozwoju.

Lata 80 to ogromny rozwój firmy ISE. W 84 roku firma produkuje 13 000 sztuk młynków dziennie.

W 1990 roku od początku istnienia zostało wyprodukowanych 50 milionów młynków. Także w tej dekadzie zostaje zmieniony wygląd młynków i właściwie wizerunkowo są one niezmienione do dnia dzisiejszego.

W 2006 roku rusza produkcja i sprzedaż nowej serii młynków – Evolution. Tą serię często nazywam mercedesem wśród młynków 🙂 W Polsce sprzedawane są dwa modele z tej serii – Evolution / Evo 100 i Evolution / Evo 200.

Źródło: http://insinkerator.dynamicsocialapps.com/history